Stomatologia zachowawcza

Flora bakteryjna, która znajduje się w jamie ustnej może powodować próchnicę i wiele innych schorzeń np.: schorzenia dziąseł i przyzębia, a także choroby serca, nerek i stawów. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.
Leczenie próchnicy opiera się w naszym gabinecie o najlepszej jakości sprzęt i materiały. Polega ono na usunięciu chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym systemem komputerowym WAND i jest całkowicie bezbolesne.
Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Na szeroką skalę i z powodzeniem stosujemy specjalne lakiery, które pozwalają ograniczyć próchnicę. Te proste zabiegi pozwolą Państwu uniknąć w przyszłości problemów z leczeniem zębów.